
Rapport: Stasi hield zeker 200 mensen in Nedersaksen in de gaten
Kort nieuws - 9 oktober 2017 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Oost-Duitse geheime dienst Stasi was niet alleen actief in de DDR. Een onderzoekscommissie van het deelstaatparlement in het noordwest-Duitse Nedersaksen concludeert dat de spionagedienst zeker 200 mensen in Nedersaksen in de gaten hield. Met medewerking van West-Duitse spionnen.
Het onderzoek is het gevolg van eerdere onthullingen van het programma Hallo Niedersachsen van de regionale zender NDR. Door spionnen binnen de inlichtingendienst van de deelstaat was de Stasi op de hoogte van anti-spionagemaatregelen. Ook had de geheime dienst contacten binnen bedrijven en wetenschappelijke instellingen, voor industriële spionage. Lees meer bij NDR
Lees meer over 'Geschiedenis':

Niet Hitler maar Adenauer bouwde eerste snelweg
Vaak wordt gezegd dat Duitsland de Autobahnen aan Hitler te danken heeft. Maar het was Adenauer die de eerste snelweg liet bouwen.

De schaduw van de Duitse 'Ostpolitik'
Gastauteur Christie Miedema beschrijft hoe de 'Ostpolitik' van de jaren 80 het Oekraïnebeleid van Scholz beïnvloedt.

Herdenken: dilemma's en discussies
Een selectie van onze artikelen over herdenken in Nederland en Duitsland.

Tag der Befreiung: Russen niet welkom
De inval van Rusland in Oekraïne overschaduwt en verdeelt de WOII-herdenkingen in Duitsland.
Reacties
Geen reacties aanwezig