Duitslandweb
Rapport: Dader aanslag Berlijnse kerstmarkt onnodig ontglipt
Kort nieuws - 12 oktober 2017 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe politie heeft ernstige fouten gemaakt in de omgang met Anis Amri, de terrorist die op 19 december 2016 een aanslag pleegde op een Berlijnse kerstmarkt. Dat constateert de speciale onderzoeker die door de Berlijnse gemeenteraad is aangesteld om de rol van de overheidsdiensten te onderzoeken in de maanden voorafgaand aan de aanslag.
De politie had Amri wegens drugshandel en vervalste papieren al veel eerder kunnen oppakken, stelt de onderzoeker in zijn eindrapportage. Hij vindt dat er op alle niveau's fouten zijn gemaakt die niet hadden mogen voorkomen. Hoewel er over Amri veelvuldig is overlegd in het nationale terrorismepreventie-overleg werd er zelfs niet gehandeld toen hij aan de grens werd opgepakt met valse papieren. Hij kwam gewoon weer vrij. Lees meer bij Süddeutsche Zeitung
Lees meer:
Solliciteren bij de Bundeswehr
Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.
Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor
Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.
Buruma schetst dagelijks leven in Berlijn in nazitijd
In 'Blijf in leven' wekt Ian Buruma met dagboeken en brieven van gewone mensen Berlijn in de nazitijd van binnenuit tot leven.
Minister snoeit in subsidies: NGO’s slaan alarm
Het Duitse subsidie-programma ‘Demokratie leben’ gaat volledig op de schop en dat veroorzaakt een storm van kritiek.

Reacties
Geen reacties aanwezig