Duitslandweb logo Duitslandweb

Rapport: Dader aanslag Berlijnse kerstmarkt onnodig ontglipt

Kort nieuws - 12 oktober 2017 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De politie heeft ernstige fouten gemaakt in de omgang met Anis Amri, de terrorist die op 19 december 2016 een aanslag pleegde op een Berlijnse kerstmarkt. Dat constateert de speciale onderzoeker die door de Berlijnse gemeenteraad is aangesteld om de rol van de overheidsdiensten te onderzoeken in de maanden voorafgaand aan de aanslag.

De politie had Amri wegens drugshandel en vervalste papieren al veel eerder kunnen oppakken, stelt de onderzoeker in zijn eindrapportage. Hij vindt dat er op alle niveau's fouten zijn gemaakt die niet hadden mogen voorkomen. Hoewel er over Amri veelvuldig is overlegd in het nationale terrorismepreventie-overleg werd er zelfs niet gehandeld toen hij aan de grens werd opgepakt met valse papieren. Hij kwam gewoon weer vrij. Lees meer bij Süddeutsche Zeitung

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer:

Doodgaan in Duitsland

Doodgaan in Duitsland

Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.


Lees meer

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.


Lees meer

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Judith de Jong onderzocht hoe burgers met migratieachtergrond zich vertegenwoordigd voelen in de politiek.


Lees meer

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Vrezen voor je leven op de fiets in Hamburg. Paul Kerssemakers opent onze serie eindejaarscolumns.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger