Duitslandweb logo Duitslandweb

Constitutioneel Hof staat derde geslacht toe in geboorteregister

Kort nieuws - 8 november 2017 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Het Constitutioneel Hof staat een derde geslacht toe in het geboorteregister voor mensen die zich noch man noch vrouw voelen.

Duitsland moet voor eind 2018 een nieuwe regeling treffen waarbij naast 'man' en 'vrouw' ook 'inter' of 'divers', of een andere "positieve geslachtsaanduiding" mogelijk is. Dat bepaalde het Bundesverfassungsgericht in Karlsruhe vanmorgen. Het Hof verwees daarbij naar het in de grondwet beschermde persoonlijkheidsrecht. De uitspraak is het gevolg van een klacht van iemand die als vrouw stond geregistreerd maar van wie een chromosomenanalyse uitwees dat die geen man en geen vrouw is. Alle eerdere instanties, inclusief het Bundesgerichtshof, hadden de klacht afgewezen. Lees meer bij Spiegel Online

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar

Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar

Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.


Lees meer

Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot

Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot

Menig Duitse student heeft koffieketen LAP in de ban gedaan. Het bedrijf zou met durfkapitaal de concurrentie wegdrukken.


Lees meer

Duitsland in 2026

Duitsland in 2026

Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.


Lees meer

Doodgaan in Duitsland

Doodgaan in Duitsland

Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger