Duitslandweb logo Duitslandweb

Activisten zetten 'holocaustmonument' naast huis AfD'er Björn Höcke

Kort nieuws - 23 november 2017 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Activisten hebben woensdag voor het huis van AfD-politicus Björn Höcke grote blokken geplaatst, die doen denken aan het beroemde holocaustmonument in Berlijn.  

In januari raakte de politicus in opspraak nadat hij zich laatdunkend had uitgelaten over de Duitse herinneringspolitiek en het holocaustmonument in Berlijn. De activisten van de beweging 'Zentrum für politische Schönheit' huurden naar eigen zeggen dezelfde maand nog een naastgelegen grondstuk en bespioneerden hem gedurende tien maanden. Het collectief geeft op haar website aan hiermee alleen te stoppen als de politicus een knieval bij het monument maakt, zoals kanselier Willy Brandt dat deed in 1970. Lees meer bij Frankfurter Allgemeine Zeitung. 

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren

Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren

Historicus Laura Molijn schreef haar masterscriptie over de actie 'Deutsche nicht erwünscht' tegen Duitse toeristen in Nederland.


Lees meer

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.


Lees meer

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.


Lees meer

Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid

Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid

Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger