Duitslandweb logo Duitslandweb

Kretschmer nieuwe minister-president van Saksen

Kort nieuws - 14 december 2017 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Michael Kretschmer (CDU) is woensdag tot nieuwe minister-president van Saksen gekozen. Hij volgt zijn partijgenoot Tillich op, die na het slechte resultaat van de CDU bij de Bondsdagverkiezingen in september besloot op te stappen. 

Kretschmer (42) moet de problemen zien op te lossen die voorgaande regeringen hebben laten liggen. Zo zijn rechts-extremisme en vreemdelingenhaat er een probleem en hebben de Saksen weinig vertrouwen in politieke instanties, bleek vorige maand uit onderzoek. Bij de Bondsdagverkiezingen in september werd de AfD de sterktse kracht in de Oost-Duitse deelstaat, nog voor de CDU.

De conservatieve Kretschmer moet binnen twee jaar kiezers zien terug te winnen - in 2019 zijn er deelstaatverkiezingen - zonder een knieval te maken voor het rectspopulisme, een verwijt dat zijn voorganger Tillich kreeg. Anders dan Tillich gaat Kretschmer confrontaties met bijvoorbeeld de AfD of anti-islambeweging Pegida niet uit de weg. Met coalitiepartner SPD wil hij snel zorgen voor meer leraren en politie, meer democratie-onderwijs op scholen en meer investeringen in de infrastructuur. Lees meer bij Zeit.de en Frankfurter Rundschau

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Merkels moeilijke beginjaren

Merkels moeilijke beginjaren

In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.


Lees meer

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.


Lees meer

Met Schröder was het zelden saai

Met Schröder was het zelden saai

Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.


Lees meer

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

De AfD in Saksen-Anhalt zou na de verkiezingen in september kunnen gaan regeren. Dat maakt veel mensen nerveus.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger