Duitslandweb logo Duitslandweb

Meerderheid Duitsers denkt niet dat Merkel nieuwe termijn volmaakt

Kort nieuws - 11 januari 2018 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Een meerderheid van de Duitsers gelooft niet dat Merkel, als ze opnieuw bondskanselier wordt, haar termijn van vier jaar vol maakt.

Van de ondervraagden denkt 56 procent dat Merkel haar functie voor 2021 opgeeft, blijkt uit een peiling van onderzoeksbureau infratest dimap. 23 procent heeft kritiek op Merkels zwakke leidersschap en de neiging problemen 'uit te zitten'. Maar ongeveer net zoveel ondervraagden noemen haar rust en gelatenheid juist haar grote kracht. Als meest waarschijnlijke opvolgers voor Merkel worden De Maizière (minister van Binnenenlandse Zaken) en Altmaier (Kanzleramtsminister) en Von der Leyen (Defensie) genoemd. Lees meer bij Welt.de

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken

Praktijkman Wildberger moet ervoor zorgen dat Duitsland eindelijk ‘een digitaal soeverein land’ wordt.


Lees meer

Duitse defensie ambitieus, maar nog niet op orde

Duitse defensie ambitieus, maar nog niet op orde

Het Duitse leger moet "het conventioneel sterkste" van Europa worden, maar voorlopig is aan alles te kort.


Lees meer

Merz levert, maar niet voor iedereen

Merz levert, maar niet voor iedereen

Merz' begrotingsplannen zijn 'de eerste regendruppel op droge grond' voor de Duitse economie, schrijft columnist en econoom Brzeski.


Lees meer

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie

In deze podcast bespreken we twee onderwerpen: het Duitse Israëlbeleid en boulevardblad Bild.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger