Duitslandweb logo Duitslandweb

Meerderheid Duitsers wil dat grote coalitie verder regeert

Kort nieuws - 11 juni 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Bij de Europese verkiezingen hebben CDU en SPD flink verloren, maar een meerderheid van de Duitsers wil dat beide partijen in Duitsland blijven regeren.

59 procent van de Duitsers spreekt zich in een peiling van RTl en n-tv uit voor voortzetting van de huidige grote coalitie van CDU/CSU en SPD tot het einde van de termijn in 2021. De partijen zelf zijn flink aangeslagen na het verlies bij de Europese verkiezingen en politici en media speculeren over een voortijdige val van de regering.

Vooral CDU-aanhangers willen een breuk tussen de coalitiepartijen voorkomen. Slechts 14 procent is daarvoor. Bij de SPD-aanhang is dat 32 procent. Alleen bij de AfD-aanhang is een meerderheid, 68 procent, voor een val van Merkel-IV. Als de regering valt, is 53 procent voor nieuwe verkiezingen, 24 procent voor een Jamaica-coalitie van CDU, FDP en Groenen en 16 procent voor een minderheidsregering van CDU en Groenen. Lees meer bij Handelsblatt.de

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software

CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software

Minister Dobrindt (CSU) onderzoekt of Duitsland gebruik kan maken van surveillancesoftware van het omstreden Amerikaanse bedrijf Palantir.


Lees meer

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?


Lees meer

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken

Topmanager Wildberger moet ervoor zorgen dat Duitsland eindelijk ‘een digitaal soeverein land’ wordt.


Lees meer

Duitse defensie ambitieus, maar nog niet op orde

Duitse defensie ambitieus, maar nog niet op orde

Het Duitse leger moet "het conventioneel sterkste" van Europa worden, maar voorlopig is aan alles te kort.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger