Duitslandweb logo Duitslandweb

OM start onderzoek naar omstreden regisseur Dieter Wedel

Kort nieuws - 23 januari 2018 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Het Openbaar Ministerie in München begint een strafrechtelijk onderzoek tegen de van zedendelicten beschuldigde regisseur Dieter Wedel (75). Wedel trad gisteren af als intendant van de Hersfelder Festspiele.

Drie voormalige actrices beschuldigden Wedel begin deze maand in Zeit Magazin van ongewenst seksueel gedrag in de jaren negentig. Ze zouden door de regisseur tot seks zijn gedwongen. In één geval zou Wedel hierin geslaagd zijn. Deze voorvallen zijn juridisch mogelijk nog niet verjaard. 

Wedel trad maandag terug als directeur van de Hersfelder Festspiele. In een persoonlijk statement liet hij weten dat de aantijgingen voor zijn gezondheid en zijn familie het verdraagbare hebben overschreden en dat hij de Festspiele niet wilde betrekken in de discussie om zijn persoon. Wedels woordvoerder liet weten dat Wedel een hartaanval heeft gehad en in het ziekenhuis ligt. Lees meer bij Süddeutsche.de 

Lees hier over #MeToo en #aufschrei in Duitsland

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot

Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot

Menig Duitse student heeft koffieketen LAP in de ban gedaan. Het bedrijf zou met durfkapitaal de concurrentie wegdrukken.


Lees meer

Duitsland in 2026

Duitsland in 2026

Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.


Lees meer

Doodgaan in Duitsland

Doodgaan in Duitsland

Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.


Lees meer

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger