
Eerste Duitse #MeToo-beschuldiging tegen regisseur Wedel
Kort nieuws - 4 januari 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Duitse regisseur Dieter Wedel (75) wordt door twee voormalige actrices ervan beschuldigd ongewenste seksuele handelingen met ze te hebben uitgevoerd. Wedel ontkent.
Het misbruik heeft in de jaren negentig plaatsgevonden, zeggen de vrouwen in Zeit Magazin. Ze zouden door de regisseur tot seks zijn gedwongen. In één geval zou Wedel hierin geslaagd zijn. Ook een cameraman en een teamlid die met Wedel hebben samengewerkt, klappen uit de school. Zij zeggen dat de regisseur een actrice, die zich tegen Wedels' ongewenste avances weerde, voor de hele crew werd toegesnauwd en maandenlang onder druk werd gezet. De actrice bevestigt deze beschuldigingen.
Het is voor het eerst sinds het begin van het #MeToo-debat dat vrouwen in Duitsland openbaar en met naam en toenaam beschuldigingen van aanranding en seksuele intimidatie uiten. Een aantal jaar geleden werd er wel een breed debat gevoerd over alledaags seksisme in Duitsland via de hashtag #aufschrei. Lees meer bij Frankfurter Allgemeine Zeitung
Lees meer over 'Maatschappij':

'Duitse media dragen bij aan moslimhaat'
Moslims in Duitsland worden in veel situaties gediscrimineerd. Media spelen daarin ook een rol.

Duitse legerbases door spionage-drones bezocht
Boven Duitse strategische doelen worden veelvuldig drones gezien. Alles wijst op Russische spionage.

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd
Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?

Discriminatie Sinti en Roma neemt toe in Duitsland
Discriminatie en geweld jegens Sinti en Roma is in Duitsland flink toegenomen.
Reacties
Geen reacties aanwezig