Duitslandweb logo Duitslandweb

Volkswagen belooft geen dierproeven meer te doen

Kort nieuws - 30 januari 2018 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Volkswagen belooft geen dierproeven meer te doen. Deze week werd bekend dat Volkswagen, Daimler en BMW experimenten hebben gefinancierd waarbij mensen en apen uitlaatgassen moesten inademen. De Groenen willen weten in hoeverre de bondsregering daarvan op de hoogte was.

Volkswagen wil dierproeven "in de toekomst absoluut uitsluiten", liet het bedrijf weten na het bekend worden van de proeven. De tests moesten aantonen dat de uitlaatgassen geen schadelijke effecten hebben. Volkswagen laat ook uitzoeken wat er na de tests met de apen is gebeurd en hoe het nu met hen gaat.

Kanselier Merkel heeft de proeven op apen en mensen scherp veroordeeld. Maar volgens het Handelsblatt weten de leden van de Bondsdagcommissie die het dieselschandaal onderzoekt al anderhalf jaar in ieder geval van de dierproeven. De Groenen willen dat de bondsregering deze week in de Bondsdag uitlegt in hoeverre ze op de hoogte was en of de tests met publieke middelen zijn gefinancierd. Lees meer bij Zeit Online en Handelsblatt.de

 

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Minister snoeit in subsidies: NGO’s slaan alarm

Minister snoeit in subsidies: NGO’s slaan alarm

Het Duitse subsidie-programma ‘Demokratie leben’ gaat volledig op de schop en dat veroorzaakt een storm van kritiek.


Lees meer

Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren

Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren

Historicus Laura Molijn schreef haar masterscriptie over de actie 'Deutsche nicht erwünscht' tegen Duitse toeristen in Nederland.


Lees meer

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.


Lees meer

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger