Duitslandweb logo Duitslandweb

Oppositie eist duidelijke taal Merkel bij ontmoeting met Turkse premier

Kort nieuws - 15 februari 2018 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Merkel moet duidelijke taal spreken als ze de Turkse premier Yilderim donderdagmiddag in Berlijn ontvangt. Duitse oppositieleiders eisen onmiddellijke vrijlating van de Duits-Turkse journalist Yücel, die sinds een jaar vastzit in Turkije.

Sahra Wagenknecht van Die Linke wil dat Duitsland onmiddellijk alle wapenexporten naar Turkije en gesprekken over toetreding tot de EU stopzet. Cem Özdemir van de Groenen wil dat Merkel met Yilderim over de Turkse interventie tegen Koereden in Noord-Syrië spreekt. Ook eisen ze onmiddellijke vrijlating van Deniz Yücel. Woensdag zat deze Duits-Turkse journalist precies een jaar in een Turkse cel zonder dat er een aanklacht tegen hem is geformuleerd. 

De zaak-Yücel is een belangrijk strijdpunt in de gespannen verhouding tussen Duitsland en Turkije. Sinds een aantal weken lijkt Turkije de betrekkingen te willen verbeteren. Een aantal Duitse journalisten en mensenrechtenactivisten, die vorig jaar werden gearresteerd, is inmiddels vrijgelaten. Yilderim heeft woensdag in een interview met de Tagesthemen gezegd dat hij hoopt dat Yücel snel vrij komt. Lees meer bij tagesschau.de

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Duitsland en de wereld':

Nefertiti schittert in Berlijn, niet in Caïro

Nefertiti schittert in Berlijn, niet in Caïro

De komst van het nieuwe archeologische museum in Caïro heeft de discussie over de buste van koningin Nefertiti aangewakkerd.


Lees meer

Merz organiseert top over Oekraïne

Merz organiseert top over Oekraïne

Kanselier Merz organiseert een digitaal topoverleg met Zelensky en Trump. Het initiatief past bij zijn belofte voor meer steun aan Oekraïne.


Lees meer

Duitsland beperkt wapenexport naar Israël

Duitsland beperkt wapenexport naar Israël

Duitsland levert geen wapens meer aan Israël die kunnen worden ingezet in Gaza, zegt kanselier Merz. Dat is een opvallende koerswijziging.


Lees meer

Duitsland verrast met koerswijziging in Israëlbeleid

Duitsland verrast met koerswijziging in Israëlbeleid

Kanselier Merz uitte deze week stevige kritiek op Israël. Dat is een belangrijke koerswijziging, ook voor Duitsland zelf.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger