Duitslandweb
Aantal aanvallen op vluchtelingen gedaald
Kort nieuws - 28 februari 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebVorig jaar zijn in Duitsland ruim 2200 delicten tegen vluchtelingen gepleegd. Dat is ongeveer een derde minder dan in 2016, blijkt uit cijfers van het ministerie van Binnenlandse Zaken.
Onder de strafbare feiten vallen geweldpleging, materiële beschadiging, belediging, haatzaaien, huisvredebreuk, brandstichting en explosies. Er waren vorig jaar 1906 aanvallen op vluchtelingen en 313 aanslagen op asielzoekerscentra. In 2015 en 2016 waren er rond de 1000 aanslagen op asielzoekerscentra. Meer dan driehonderd mensen raakten in 2017 bij de verschillende delicten tegen vluchtelingen gewond. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Maatschappij':
Doodgaan in Duitsland
Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.
Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s
In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.
Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag
Judith de Jong onderzocht hoe burgers met migratieachtergrond zich vertegenwoordigd voelen in de politiek.
Onbekommerd-fietsen-heimwee
Vrezen voor je leven op de fiets in Hamburg. Paul Kerssemakers opent onze serie eindejaarscolumns.

Reacties
Geen reacties aanwezig