Duitslandweb
SPD-politici willen alternatief voor Hartz IV
Kort nieuws - 26 maart 2018Binnen de SPD is de discussie rondom de werkloosheidsuitkering Hartz IV opgelaaid. Onder andere vice-voorzitter Ralf Stegner en Berlijns burgemeester Michael Müller pleiten voor een 'solidair basisinkomen'.
De naam 'basisinkomen' is misleidend, omdat de SPD-politici niet van plan zijn een inkomen voor iedereen in te stellen, onafhankelijk van het werk dat iemand doet. In plaats daarvan willen ze langdurig werklozen de mogelijkheid bieden een door de overheid gefinancierde baan aan te nemen.
Ook minister van Werkgelegenheid Hubertus Heil (SPD) heeft aangekondigd dat hij langdurig werklozen een perspectief wil bieden. Tegenover de Süddeutsche Zeitung sprak hij van een subsidie voor de loonkosten, waarmee bedrijven of overheidsinstanties langdurig werklozen aan kunnen nemen.
Gezondheidsminister Jens Spahn (CDU) oogsste onlangs nog verontwaardiging met zijn opmerking dat de Hartz IV-uitkering hoog genoeg is. Lees meer bij Spiegel Online en Süddeutsche Zeitung.
Lees meer over 'Economie':
De lange nasleep van de CumEx-fraude
Dramaserie Other People's Money draait om de CumEx-megafraude. De Duitse justitie heeft nog steeds de handen vol aan deze belastingontduiking.
Herfst der inzichten
"Tot nu toe is de herfst druilerig met vallende blaadjes en rottende infrastructuur." Column van Carsten Brzeski.
Een golf van economen
Columnist Carsten Brzeski ziet een richtingenstrijd voorgeprogrammeerd bij de nieuwe regering.
Nieuwe regering wil dat Duitsers harder werken
Duitsers werken gemiddeld een stuk korter dan andere Europeanen. Kanselier Merz wil daar verandering in brengen.

Reacties
Geen reacties aanwezig