Duitslandweb
Start Berlijns project voor 'solidair basisinkomen' succesvol
Kort nieuws - 18 juli 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebEen Berlijns project voor een 'solidair basisinkomen' is woensdag succesvol van start gegaan.
De naam 'basisinkomen' is misleidend, omdat de regering van de deelstaat Berlijn geen inkomen voor iedereen instelt, onafhankelijk van het werk dat iemand doet. In plaats daarvan krijgen langdurig werklozen de mogelijkheid een door de overheid gefinancierde baan aan te nemen.
Bij de start woensdag hebben werkgevers in Berlijn meer dan 1000 arbeidsplaatsen aangemeld, meldde de dienst voor arbeidsvoorziening. Het zijn vooral banen in het onderwijs en op crèches. Het project is door de Berlijnse burgemeester Müller (SPD) geïnitieerd en duurt vijf jaar. Lees meer bij Tagesspiegel.de
Lees meer over 'Maatschappij':
Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot
Menig Duitse student heeft koffieketen LAP in de ban gedaan. Het bedrijf zou met durfkapitaal de concurrentie wegdrukken.
Duitsland in 2026
Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.
Doodgaan in Duitsland
Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.
Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s
In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.

Reacties
Geen reacties aanwezig