Duitslandweb logo Duitslandweb

CDU houdt verbod op tabaksreclame tegen

Kort nieuws - 31 mei 2018 - Auteur: Redactie Duitslandweb

In Duitsland kun je nog steeds reclameposters van sigarettenmerken tegenkomen op straat. De vorige regering had al een wetsvoorstel klaar liggen om daar een einde aan te maken, maar dat is nooit behandeld in de Bondsdag. 

CDU-fractievoorzitter Volker Kauder was tegen een verbod op tabaksreclame. Het zou te veel arbeidsplaatsen kosten. Hij volgt daarmee de lijn van zijn partij; op een partijcongres in 2015 besloot de CDU geen reclameverbod te willen, ondanks EU-richtlijnen. De Drogenbeauftragte van de regering, een speciaal gezant voor het drugsbeleid, wil nu opnieuw proberen een verbod door de Bondsdag te krijgen. Omdat het vandaag Wereld Niet Roken Dag is besteedde de Tagesschau aandacht aan deze nieuwe poging. Lees meer bij Tagesschau

Tags: CDU, Tabak, roken

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Merz levert, maar niet voor iedereen

Merz levert, maar niet voor iedereen

Merz' begrotingsplannen zijn 'de eerste regendruppel op droge grond' voor de Duitse economie, schrijft columnist en econoom Brzeski.


Lees meer

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie

In deze podcast bespreken we twee onderwerpen: het Duitse Israëlbeleid en boulevardblad Bild.


Lees meer

Duitse politici lijden onder geweld en agressie

Duitse politici lijden onder geweld en agressie

Beledigingen en geweld tegen Duitse politici nemen flink toe. Steeds vaker stoppen ze met hun werk.


Lees meer

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles

Duitsland heeft strengere grenscontroles ingevoerd. Die leveren praktische en juridische problemen op.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger