Duitslandweb logo Duitslandweb

Onderzoek: Duitsers roken minder, drinken nog altijd veel

Kort nieuws - 26 april 2022 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Volgens het jaarverslag van de Deutsche Hauptstelle für Suchtfragen (DHS), dat zich bezighoudt met verslavingsproblematiek, zijn Duitsers minder sigaretten gaan roken. Wel wordt er meer pijptabak verkocht en is de alcoholconsumptie nog altijd hoog. 

Vorig jaar werden 71,8 miljard sigaretten verkocht, 2,8 procent minder dan in 2020, meldt het jaarverslag. Dit is gemiddeld 863 sigaretten per burger, het laagste gemiddelde aantal sinds de Duitse hereniging in 1990. Ook de consumptie van zelfgedraaide sigaretten liep terug met 5,6 procent. Bij de verkoop van pijptabak was een opvallende stijging zien, de verkoop nam toe met maar liefst 40 procent. Deze stijging komt door de toenemende populariteit van het roken van shisha.

De consumptie van alcohol is volgens de DHS nog altijd hoog. In het jaarverslag worden cijfers van 2019 gebruikt, dat jaar dronken Duitsers vanaf 15 jaar gemiddeld 10,2 liter pure alcohol, ten opzichte van 14,4 liter in 1970. Het alcoholpreventie- en controlebeleid heeft volgens DHS-directeur Christina Rummel minder effect op de bevolking dan gehoopt. 

Wat de invloed van de pandemie is op verslavingen, is volgens experts moeilijk te zeggen. Wel laten zij weten dat de de pandemie de geestelijke gezondheid van de bevolking sterk heeft beïnvloed. Lees meer bij Tagesschau

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Doodgaan in Duitsland

Doodgaan in Duitsland

Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.


Lees meer

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.


Lees meer

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Judith de Jong onderzocht hoe burgers met migratieachtergrond zich vertegenwoordigd voelen in de politiek.


Lees meer

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Vrezen voor je leven op de fiets in Hamburg. Paul Kerssemakers opent onze serie eindejaarscolumns.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger