
München blikt terug op succesvol Oktoberfest
Kort nieuws - 8 oktober 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebHet Oktoberfest in München is voorbij. De cijfers zijn positief: het feest trok meer bezoekers dan in voorgaande jaren en er werden minder strafbare feiten gepleegd.
Het bierfeest trok naar schatting zo'n 6,3 miljoen bezoekers. Dat waren honderdduizend bezoekers meer dan in 2017, hoewel het festival twee dagen korter was. Net als vorig jaar werd er 7,5 miljoen liter bier gedronken. Wiesn-baas Josef Schmid is tevreden: "Er hing een gezellige sfeer bij schitterend weer", zei hij.
De politie had dit jaar minder te doen. Wel overleed een man na een vechtpartij op de eerste vrijdagavond van het Oktoberfest. 717 bezoekers werden behandeld wegens alcoholvergiftiging, de zogenoemde Bierleichen. Het ontmoedigingsbeleid tegen het in één keer leegdrinken van een literglas bier, het Exen of Ex-saufen, heeft volgens de Süddeutsche Zeitung niet voorkomen dat dit fenomeen in populariteit toeneemt. Ondanks toezichthouders die ingrijpen als iemand de aandacht op zich vestigt en zijn bierpul achterover slaat. Lees meer bij de Süddeutsche Zeitung
Lees meer over 'Cultuur':
_2023.jpeg)
Deutsches Kino: Neonazi's en stadsneuroten
De nieuwe reeks Deutsches Kino biedt originele en gevarieerde Duitstalige films, in Delft, Amsterdam en nu ook in Utrecht.

East Side Gallery in Berlijn bestaat 35 jaar
De schilderingen op resten van de Berlijnse Muur worden aangetast door bezoekers en het weer, maar blijven actueel.
Warum, wieso: kennen we allemaal het Ampelmännchen?
Het Oost-Duitse stoplichtfiguurtje is wereldberoemd. Inmiddels heeft het veel concurrentie.

Bijzondere Duitse films voor fijnproevers
Zeven bijzondere Duitse films en documentaires geven in Delft en Amsterdam een spannend beeld van het Duitse heden en verleden.
Reacties
Geen reacties aanwezig