
Peiling: Conflict CDU en CSU schaadt Merkel en Seehofer
Kort nieuws - 20 juni 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe strijd over het asielbeleid tussen de zusterpartijen CDU en CSU schaadt partijleiders Merkel en Seehofer, blijkt uit een nieuwe peiling. Over het asielbeleid zelf is de Duitse bevolking verdeeld.
66 procent van de ondervraagden zegt dat Merkels aanzien onder de strijd heeft geleden, blijkt uit een peiling van onderzoeksinstituut infratest dimap in opdracht van de ARD. 47 procent vindt haar goed als kanselier, 10 procent minder dan in april. Van Horst Seehofer (CSU) vindt 35 procent dat hij de geschikte persoon is voor het ministerschap van Binnenlandse Zaken, 4 procent minder dan bij de vorige peiling.
Van de ondervraagden zegt 41 procent dat Merkel het betere concept heeft in het vluchtelingenbeleid. 40 procent vindt dat van Seehofer. Tegelijkertijd is een duidelijke meerderheid van de ondervraagden, 62 procent, het eens met de eis van de CSU vluchtelingen die al in een andere EU-land geregistreerd staan te weigeren bij de Duitse grens.
63 procent gelooft dat de AfD uiteindelijk het meest van het conflict tussen CDU en CSU profiteert en 47 procent denkt dat het de CSU er vooral om te doen is beter te scoren bij de deelstaatverkiezingen in Beieren in oktober. Dat het om het asielbeleid zelf gaat, gelooft slechts 14 procent. Lees meer bij tagesschau.de
Lees meer over 'Politiek':

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz
In deze podcast: wat ging er mis bij Merz' benoeming tot kanselier? Wat staat hem te wachten? En wie zijn de opvallendste ministers?

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier
Een blamage: CDU-leider Friedrich Merz had twee rondes nodig om in de Bondsdag tot kanselier te worden gekozen.
Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet
De nieuwe regering kan waarschijnlijk flink investeren in defensie en infrastructuur.

CDU/CSU en SPD eens over miljardenkredieten
CDU en SPD willen miljarden investeren in defensie en infrastructuur. Sneuvelt nu toch de schuldenrem?
Reacties
Geen reacties aanwezig