Duitslandweb logo Duitslandweb

Nabestaanden terreuraanslagen krijgen veel meer geld

Kort nieuws - 20 juli 2018 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Nabestaanden van slachtoffers van terreuraanslagen in Duitsland krijgen voortaan veel meer financiële hulp. Aanleiding voor het besluit van de bondsrgering waren klachten van slachtoffers van de aanslag op de kerstmarkt in Berlijn in 2016.

Ouders, echtgenoten en kinderen van bij een terreuraanslag overleden persoon krijgen voortaan 30.000 euro in plaats van de 10.000 euro die tot nog toe werd betaald. Broers en zussen krijgen 15.000 euro in plaats van 5.000 euro. 

De bedragen gelden niet alleen voor de nabestaanden van de aanslag op de kerstmarkt in Berljn in 2016, waarbij 12 doden vielen. Ook de familie van de slachtoffers van neonazi-terreurgroep NSU komt ervoor in aanmerking. De NSU pleegde tussen 2000 en 2007 tien moorden. In totaal krijgen zo'n 300 families van slachtoffers van terreuraanslagen extra geld, laat Edgar Franke weten. Hij werd in april door de regering benoemd tot Opferbeauftragte en houdt toezicht op de omgang met slachtoffers. Lees meer bij tagesschau.de

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Aantal Duitse kerkgangers blijft dalen

Aantal Duitse kerkgangers blijft dalen

Katholieken vormen de grootste religieuze gemeenschap in Duitsland. Maar steeds meer mensen verlaten de kerk.


Lees meer

Dansen voor Duitsers taboe op Goede Vrijdag

Dansen voor Duitsers taboe op Goede Vrijdag

Met Pasen is ingetogenheid wettelijk afgedwongen in Duitsland.


Lees meer

Juridische kennis als wapen tegen rechtspopulisten

Juridische kennis als wapen tegen rechtspopulisten

Burgermoed #4: Jurist Maximilian Steinbeis maakt de Duitse samenleving alert op de zwakke plekken in de rechtsstaat.


Lees meer

Ambtenarenstatus

Ambtenarenstatus

Duitse ambtenaren hebben privileges, maar die hebben een prijs. Column van Maarten Westerveen, Nederlander in Keulen


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger