
Groen licht voor bouw extra terminal aan luchthaven BER
Kort nieuws - 25 juli 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebHoewel het nieuwe vliegveld BER in Berlijn nog lang niet klaar is, is nu al duidelijk dat het te klein is voor het aantal passagiers. Daarom heeft de bouwautoriteit van het district Dahme-Spreewald in Brandenburg dinsdag toestemming gegeven voor de bouw van een tweede terminal.
De nieuwe terminal zal naast het hoofdgebouw komen en biedt plaats aan 6 miljoen extra passagiers per jaar.
Het vliegveld levert al jaren grote vertraging op. Het zou eigenlijk in 2012 worden geopend. Volgens de huidige planning opent terminal 2 samen met het hoofdgebouw in oktober 2020. Luchthavenbaas Engelbert Lütke Daldrup zegt dat het moet lukken, al wil hij geen belofte doen.
Voor het bouwcontract heeft de Raad van Commissarissen onlangs de begroting voor BER verdubbeld tot 200 miljoen euro. Lees meer bij de Frankfurter Allgemeine Zeitung.
Lees meer:

Nieuwe regering wil dat Duitsers harder werken
Duitsers werken gemiddeld een stuk korter dan andere Europeanen. Kanselier Merz wil daar verandering in brengen.

Berlijn opent opvanghuis voor arbeidsmigranten
De onderkomens van arbeidsmigranten in Berlijn zijn soms zo erbarmelijk dat de politie ze er direct weghaalt.

Gedenktekens socialistische ‘helden’ gestolen
Dieven hebben plaquettes gestolen van een monument in Oost-Berlijn. De diefstal staat mogelijk niet op zichzelf.

Duitsland blijft een oase voor PFAS-uitstoters
Duitsland heeft geen maxima voor PFAS-uitstoot. Dat heeft vergaande gevolgen, ook voor Nederland.
Reacties
Geen reacties aanwezig