Duitslandweb logo Duitslandweb

Gewonden bij nieuwe rellen in Chemnitz

Kort nieuws - 28 augustus 2018 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Bij nieuwe rellen in Chemnitz zijn maandagavond meerdere gewonden gevallen. De politie gaf toe te weinig mensen te hebben ingezet. 

Enkele duizenden mensen deden maandagavond mee aan de demonstratie van de rechtse beweging Pro Chemnitz, ook waren er zeker duizend tegendemonstranten op de been van de beweging Chemnitz Nazifrei. Er werd met vuurwerk en andere voorwerpen gegooid en de stemming was agressief, berichten Duitse media. De politie had op minder demonstranten gerekend en had daarom te weinig personeel beschikbaar. Met moeite kon een escalatie worden voorkomen.

Het protest in Chemnitz volgt op de dood van een 35-jarige man in de nacht van zaterdag op zondag. Het leidde zondagmiddag tot rellen en "klopjachten" - zoals de bondsregering ze noemde - op mensen die er niet Duits uitzagen. Voor de moord op de man zijn maandag een Syriër en een Irakees gearresteerd.

De kritiek op het geweld en de vreemdelingenhaat in Chemnitz is groot. De bondsregering en de minister-president van Saksen Kretschmer hebben het extreem-rechtse geweld veroordeeld. Andere politici spreken hun zorgen uit over het toenemende onverholen racisme. Lees meer bij tagesschau.de, Spiegel Online en tagesspiegel.de

 

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Doodgaan in Duitsland

Doodgaan in Duitsland

Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.


Lees meer

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.


Lees meer

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Judith de Jong onderzocht hoe burgers met migratieachtergrond zich vertegenwoordigd voelen in de politiek.


Lees meer

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Vrezen voor je leven op de fiets in Hamburg. Paul Kerssemakers opent onze serie eindejaarscolumns.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger