Duitslandweb
Aangeklaagde steekpartij Chemnitz veroordeeld tot 9,5 jaar cel
Kort nieuws - 22 augustus 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebSalaa S. is veroordeeld tot 9,5 jaar gevangenisstraf. Hij stond terecht voor de moord op Daniel H. vorig jaar in Chemnitz. De moord leidde tot rellen en geweld van rechts in de Saksische stad en tot heftige politieke debatten in Duitsland.
S. is veroordeeld voor doodslag en lichamelijk geweld. De uit Syrië afkomstige aangeklaagde werd opgepakt nadat Daniel H. in augustus vorig jaar bij een steekpartij om het leven was gekomen. Dat leidde tot felle protesten van hooligans, neonazi's en boze burgers, die uitmondden in rellen waarbij migranten, de politie en journalisten werden aangevallen.
Het kwam ook tot heftige politieke en maatschappelijke debatten over het gevaar van radicaal-rechts in Chemnitz en Saksen. Nadat het hoofd van de veiligheidsdienst Maaßen had beweerd dat er geen sprake was geweest van een klopjacht op mensen door de demonstranten, moest hij vertrekken. Dat zorgde voor veel spanningen in de bondsregering.
De veroordeling komt op een politiek gevoelig moment. Op 1 september zijn er deelstaatverkiezingen in Brandenburg en Saksen. In beide deelstaten kan de AfD de grootste partij worden. De AfD lag na de rellen vorig jaar onder vuur omdat ze samen met anti-islambeweging Pegida en rechts-extremisten in Chemnitz had gedemonstreerd. Verschillende politici riepen de binnenlandse veiligheidsdienst Verfassungsschutz destijds op de AfD in de gaten te gaan houden. Lees meer bij Spiegel Online en tagesschau.de
Lees meer over 'Maatschappij':
Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen
Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.
Duitsers leren democratie ook in het museum
Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.
Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid
Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.
Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar
Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.

Reacties
Geen reacties aanwezig