Duitslandweb
CDU/CSU en SPD zijn het eens geworden over het pensioenbeleid
Kort nieuws - 29 augustus 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe CDU/CSU en de SPD hebben dinsdagavond laat een akkoord bereikt over de Duitse pensioenen.
De regeringspartijen waren het al enige tijd oneens over het pensioenbeleid. In het regeerakkoord is afgesproken de pensioenen tot 2025 op het huidige niveau te houden, maar minister van Financiën Scholz (SPD) wilde dat verlengen tot 2040. Na een topoverleg van anderhalf uur deelde minister van Werkgelegenheid Heil dinsdagavond mee dat de pensioenen toch tot 2025 op het huidige niveau worden gehouden. Wel worden bepaalde premies en bijdragen aangepast, anders dan in het regeerakkoord staat. Lees meer bij Spiegel Online en tagesschau.de
Lees meer over 'Politiek':
Merkels moeilijke beginjaren
In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.
Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor
Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.
Met Schröder was het zelden saai
Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.
Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af
De AfD in Saksen-Anhalt zou na de verkiezingen in september kunnen gaan regeren. Dat maakt veel mensen nerveus.

Reacties
Geen reacties aanwezig