
Duitse politiek discussieert over basispensioen
Kort nieuws - 4 februari 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Duitse minister van Arbeid Hubertus Heil (SPD) heeft een plan gepresenteerd voor een basispensioen van ongeveer 900 euro voor alle ouderen - een soort AOW.
Zo'n basispensioen (Grundrente) hebben SPD, CDU en CSU afgesproken in het regeerakkoord. Het plan waar Heil nu mee komt, is door de CDU-fractiewoordvoerder direct naar de prullenbak verwezen. Hij vindt dat het geld doelgerichter naar de mensen moet gaan die een te laag pensioen hebben. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer:

Duitse defensie ambitieus, maar nog niet op orde
Het Duitse leger moet "het conventioneel sterkste" van Europa worden, maar voorlopig is aan alles te kort.

Merz levert, maar niet voor iedereen
Merz' begrotingsplannen zijn 'de eerste regendruppel op droge grond' voor de Duitse economie, schrijft columnist en econoom Brzeski.

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie
In deze podcast bespreken we twee onderwerpen: het Duitse Israëlbeleid en boulevardblad Bild.

Een golf van economen
Columnist Carsten Brzeski ziet een richtingenstrijd voorgeprogrammeerd bij de nieuwe regering.
Reacties
Geen reacties aanwezig