
Bondsdag stemt in met plannen basispensioen
Kort nieuws - 2 juli 2020 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Bondsdag heeft donderdag ingestemd met de plannen voor een basispensioen. Deze 'Grundrente' was een vurige wens van de SPD, en na een lange strijd werden regeringspartijen CDU/CSU en SPD het deze week eens.
Duitsland wil een basispensioen - Grundrente in het Duits - invoeren voor mensen die meer dan 33 jaar sociale lasten hebben afgedragen en toch te weinig pensioen hebben om goed van te leven. Naar schatting kunnen 1,3 miljoen Duitsers profiteren van de regeling, die in 2021 moet ingaan. De kosten worden geschat op 1,3 tot 1,6 miljard euro per jaar. Vrijdag moet de wet alleen nog door de Bondsraad worden beoordeeld, maar daar wordt niet veel weerstand verwacht. Lees meer bij Die Zeit
Vorig jaar nog constateerde de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) dat het Duitse pensioensysteem tekort schiet. Duitsers die hun leven lang fulltime werken, krijgen minder pensioen dan het gemiddelde van de OESO-landen. Maar vooral voor mensen met afwijkende dienstverbanden, bijvoorbeeld parttimers en zelfstandigen moeten de pensioenvoorzieningen worden verbeterd, stelde de OESO.
Lees meer over 'Politiek':

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz
In deze podcast: wat ging er mis bij Merz' benoeming tot kanselier? Wat staat hem te wachten? En wie zijn de opvallendste ministers?

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier
Een blamage: CDU-leider Friedrich Merz had twee rondes nodig om in de Bondsdag tot kanselier te worden gekozen.

Veiligheidsdienst: AfD bewezen extreemrechts
De Duitse veiligheidsdienst Verfassungsschutz bestempelt de AfD als bewezen extreemrechts.
Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet
De nieuwe regering kan waarschijnlijk flink investeren in defensie en infrastructuur.
Reacties
Geen reacties aanwezig