
Maas geeft startschot voor Duitslandjaar in Amerika
Kort nieuws - 3 oktober 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Duitse minister van Buitenlandse Zaken Heiko Maas (SPD) is vandaag in Washington om het Duitslandjaar te openen. Onder het motto 'Wunderbar together' moeten inwoners van Duitsland en Amerika dichter bij elkaar worden gebracht.
Het Duitslandjaar loopt van 3 oktober 2018 tot eind 2019. In die tijd staan er meer dan honderd evenementen op de planning in Amerika: zo zal de 'WanderbUS' verschillende scholen bezoeken en rijden er mobiele biertuinen rond. Ook zullen er discussies en lezingen over beide landen worden georganiseerd.
Sinds de aanstelling van de Amerikaanse president Donald Trump in januari 2017 zijn de Duits-Amerikaanse betrekkingen aanzienlijk verslechterd. Het Duitslandjaar moet de Duits-Amerikaanse dialoog stimuleren. Lees meer bij DW
Lees meer over 'Maatschappij':

Klöckner strijkt de regenboogvlag op de Rijksdag
De regenboogvlag wordt niet meer gehesen op de Rijksdag tijdens de Berlin Pride, en medewerkers lopen niet meer mee in de parade.

Rel om concerten pro-Palestijnse Macklemore
Rapper Macklemore treedt in juli op tijdens het Duitse festival Deichbrand. Maar hij ligt onder vuur om zijn pro-Palestijnse teksten.

Spanning rond Duitse herdenking WO II op 8 mei
Duitsland staat op 8 mei stil bij het einde van de Tweede Wereldoorlog. Maar deze 'Tag der Befreiung' is een beladen dag.

Berlijn opent opvanghuis voor arbeidsmigranten
De onderkomens van arbeidsmigranten in Berlijn zijn soms zo erbarmelijk dat de politie ze er direct weghaalt.
Reacties
Geen reacties aanwezig