Duitslandweb logo Duitslandweb

Duitse minister wil jaarlijks 100 miljoen voor behoud insecten

Kort nieuws - 11 oktober 2018 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De Duitse milieuminister Svenja Schulze wil jaarlijks 100 miljoen euro reserveren om bijen en andere insecten te beschermen. 

De regels voor bemesting en gewasbescherming wil ze strenger maken. Volgens de minister zijn structurele veranderingen nodig in de subsidiëring van de landbouw en de omgang met pesticiden. Een deel van het geld is bestemd voor onderzoek en het monitoren van de insectenpopulaties. Schulze moet het actieprogramma voor insectenbehoud nog afstemmen met het ministerie van landbouw, maar volgens een woordvoerder van landbouwminister Julia Klöckner is er geen onenigheid. Lees meer bij Tagesschau

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

Merz' regering scoort slecht in de peilingen. Toch is politicoloog Korte optimistisch. “Er is geld. Daarmee kun je veel doen.”


Lees meer

CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software

CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software

Minister Dobrindt (CSU) onderzoekt of Duitsland gebruik kan maken van surveillancesoftware van het omstreden Amerikaanse bedrijf Palantir.


Lees meer

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?


Lees meer

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken

Topmanager Wildberger moet ervoor zorgen dat Duitsland eindelijk ‘een digitaal soeverein land’ wordt.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger