
Duitse minister wil jaarlijks 100 miljoen voor behoud insecten
Kort nieuws - 11 oktober 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Duitse milieuminister Svenja Schulze wil jaarlijks 100 miljoen euro reserveren om bijen en andere insecten te beschermen.
De regels voor bemesting en gewasbescherming wil ze strenger maken. Volgens de minister zijn structurele veranderingen nodig in de subsidiëring van de landbouw en de omgang met pesticiden. Een deel van het geld is bestemd voor onderzoek en het monitoren van de insectenpopulaties. Schulze moet het actieprogramma voor insectenbehoud nog afstemmen met het ministerie van landbouw, maar volgens een woordvoerder van landbouwminister Julia Klöckner is er geen onenigheid. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Politiek':

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’
Merz' regering scoort slecht in de peilingen. Toch is politicoloog Korte optimistisch. “Er is geld. Daarmee kun je veel doen.”
.jpg)
CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software
Minister Dobrindt (CSU) onderzoekt of Duitsland gebruik kan maken van surveillancesoftware van het omstreden Amerikaanse bedrijf Palantir.

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd
Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken
Topmanager Wildberger moet ervoor zorgen dat Duitsland eindelijk ‘een digitaal soeverein land’ wordt.
Reacties
Geen reacties aanwezig