
München wil kabelbaan bouwen tegen fileprobleem
Kort nieuws - 20 november 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebMünchen wil als eerste Duitse stad een kabelbaan bouwen voor het openbaar vervoer. Het verkeer op de ringweg staat in de spitsuren zo vast, dat alleen een vervoersmiddel op hoogte nog uitkomst biedt, aldus burgemeester Dieter Reiter (SPD).
Dat meldde dagblad Die Welt maandag. Het is de bedoeling dat de kabelbaan van 4,5 kilometer lang op ongeveer 50 meter hoogte over de ringweg tussen twee metrostations pendelt, een belangrijke verbinding die nu nog ontbreekt. In een gondel passen 32 personen, waardoor er in een uur 4000 passagiers vervoerd kunnen worden. Als alles volgens plan verloopt is de kabelbaan in 2023 startklaar.
Burgemeester Reiter wil zo snel mogelijk een haalbaarheidsstudie naar de plannen laten uitvoeren. Hij heeft goede hoop dat de kabelbaan er komt: "Het enige alternatief dat ik nu heb voor de problemen op de ringweg zijn bussen, maar die staan ook in de file." Lees meer bij Die Welt
Mit dieser Seilbahn will München Verkehrsgeschichte schreiben
— WELT (@welt) November 19, 2018
https://t.co/tjRAwJ5sds pic.twitter.com/UOOIDxsdFT
Lees meer over 'Maatschappij':

Hoe de laatste DDR-regering zichzelf ophief
Oud-regeringswoordvoerder Matthias Gehler over de zomer van 1990, toen de BRD en de DDR de eenwording voorbereidden.

'Duitse media dragen bij aan moslimhaat'
Moslims in Duitsland worden in veel situaties gediscrimineerd. Media spelen daarin ook een rol.

Duitse legerbases door spionage-drones bezocht
Boven Duitse strategische doelen worden veelvuldig drones gezien. Alles wijst op Russische spionage.

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd
Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?
Reacties
Geen reacties aanwezig