Duitslandweb
München wil kabelbaan bouwen tegen fileprobleem
Kort nieuws - 20 november 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebMünchen wil als eerste Duitse stad een kabelbaan bouwen voor het openbaar vervoer. Het verkeer op de ringweg staat in de spitsuren zo vast, dat alleen een vervoersmiddel op hoogte nog uitkomst biedt, aldus burgemeester Dieter Reiter (SPD).
Dat meldde dagblad Die Welt maandag. Het is de bedoeling dat de kabelbaan van 4,5 kilometer lang op ongeveer 50 meter hoogte over de ringweg tussen twee metrostations pendelt, een belangrijke verbinding die nu nog ontbreekt. In een gondel passen 32 personen, waardoor er in een uur 4000 passagiers vervoerd kunnen worden. Als alles volgens plan verloopt is de kabelbaan in 2023 startklaar.
Burgemeester Reiter wil zo snel mogelijk een haalbaarheidsstudie naar de plannen laten uitvoeren. Hij heeft goede hoop dat de kabelbaan er komt: "Het enige alternatief dat ik nu heb voor de problemen op de ringweg zijn bussen, maar die staan ook in de file." Lees meer bij Die Welt
Mit dieser Seilbahn will München Verkehrsgeschichte schreiben
— WELT (@welt) November 19, 2018
https://t.co/tjRAwJ5sds pic.twitter.com/UOOIDxsdFT
Lees meer over 'Maatschappij':
'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'
Na de aanslag op de Pride in Berlijn wordt de roep luider om lhbti+-ers beter te beschermen tegen het toenemende geweld.
Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn
De roep om consequenties neemt toe na de aanslag op de Pride in Berlijn. Er is veel onbegrip over de omgang met de verdachte.
De corona-pandemie als 'Zeitenwende'
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.
Solliciteren bij de Bundeswehr
Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.

Reacties
Geen reacties aanwezig