Duitslandweb logo Duitslandweb

Schäuble spreekt steun uit voor Merz als opvolger van Merkel

Kort nieuws - 5 december 2018 - Auteur: Redactie Duitslandweb

"Het zou het beste zijn voor het land als Friedrich Merz een meerderheid krijgt op het partijcongres." Dat zegt Bondsdagvoorzitter en invloedrijke CDU'er Wolfgang Schäuble vandaag in de Frankfurter Allgemeine Zeitung. Hij houdt een krachtig pleidooi in de krant voor Merz als opvolger van Merkel.

De CDU kiest vrijdag op haar partijcongres in Hamburg een nieuwe voorzitter. Merkel was dat 18 jaar lang. Merz en mede-kandidaat Annegret Kramp-Karrenbauer maken de meeste kans te worden gekozen. De nieuwe voorzitter is logischerwijs ook de kanselierskandidaat van de CDU bij de volgende verkiezingen. 

Volgens Schäuble is Merz een overtuigd Europaan, een betrouwbare transatlanticus en een voorstander van de sociale markteconomie. Voor de profilering van de CDU is het belangrijk iemand met zo'n helder kompas aan de top te hebben, aldus Schäuble.

Dat Schäuble (76) zijn steun uitspreekt, is opvallend. Hij heeft veel aanzien in de partij, was zelf partijvoorzitter en heeft meerdere ministeries geleid. Al langer is duidelijk dat hij achter Merz' kandidatuur staat. Nu de strijd tussen Merz en Kramp-Karrenbauer zo spannend is, wil hij zijn invloed laten gelden. Veel CDU-gedelegeerden die vrijdag de nieuwe voorzitter kiezen, zeggen nog niet te weten op wie ze gaan stemmen.

Merz geldt als de tegenpool van Merkel, Kramp-Karrenbauer als haar vertrouweling. Veel CDU'ers willen een breuk met Merkels koers, maar Merz heeft de afgelopen weken met verschillende uitspraken veel kritiek geoogst. In de peilingen onder CDU-kiezers ligt Kramp-Karrenbauer voor. Lees meer bij tagesspiegel.de

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Duitse defensie ambitieus, maar nog niet op orde

Duitse defensie ambitieus, maar nog niet op orde

Het Duitse leger moet "het conventioneel sterkste" van Europa worden, maar voorlopig is aan alles te kort.


Lees meer

Merz levert, maar niet voor iedereen

Merz levert, maar niet voor iedereen

Merz' begrotingsplannen zijn 'de eerste regendruppel op droge grond' voor de Duitse economie, schrijft columnist en econoom Brzeski.


Lees meer

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie

In deze podcast bespreken we twee onderwerpen: het Duitse Israëlbeleid en boulevardblad Bild.


Lees meer

Duitse politici lijden onder geweld en agressie

Duitse politici lijden onder geweld en agressie

Beledigingen en geweld tegen Duitse politici nemen flink toe. Steeds vaker stoppen ze met hun werk.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger