Duitslandweb logo Duitslandweb

AfD straft oud-fractievoorzitter Poggenburg na omstreden tweet

Kort nieuws - 9 januari 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De AfD verbiedt oud-fractievoorzitter in Saksen-Anhalt André Poggenburg de komende twee jaar partijfuncties uit te oefenen na een omstreden tweet. Vorig jaar moest de AfD-politicus zijn voorzitter- en fractievoorzitterschap in de deelstaat al neerleggen.

De AfD-partijtop besloot tot de maatregel na een tweet van Poggenburg waarin hij "de medeburgers van onze Volksgemeinschaft een gezond, vredig en patriottisch 2019!" wenste. De woordkeuze 'Volksgemeinschaft' vindt de partijtop inacceptabel. Velen zien dat als een nazi-term. Het is niet de eerste keer dat Poggenburg onder vuur ligt. Vorig jaar maart legde hij zijn partij- en fractievoorzitterschap in Saksen-Anhalt neer omdat de fractie het vertrouwen in hem had opgezegd na omstreden uitspraken. Zo noemde hij mensen met een dubbele nationaliteit "onvaderlands gespuis". Poggenburg is op dit moment nog voorzitter van een regionale onderafdeling van de AfD. Lees meer bij Spiegel Online

De ARD-Faktenfinder gaat in op de achtergronden van het begrip Volksgemeinschaft. Dat werd ook al voor de nazi-tijd gebruikt, leggen verschillende deskundigen uit. Maar door de manier waarop de nazi's er mensen mee uitsloten, kun je het begrip in Duitsland nu niet meer gebruiken zonder er associaties met de nazitijd mee te wekken, zeggen zij. Lees meer bij ARD Faktencheck 

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz

In deze podcast: wat ging er mis bij Merz' benoeming tot kanselier? Wat staat hem te wachten? En wie zijn de opvallendste ministers?


Lees meer

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier

Een blamage: CDU-leider Friedrich Merz had twee rondes nodig om in de Bondsdag tot kanselier te worden gekozen.


Lees meer

Veiligheidsdienst: AfD bewezen extreemrechts

Veiligheidsdienst: AfD bewezen extreemrechts

De Duitse veiligheidsdienst Verfassungsschutz bestempelt de AfD als bewezen extreemrechts.


Lees meer

Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet

Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet

De nieuwe regering kan waarschijnlijk flink investeren in defensie en infrastructuur.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger