
Longartsen die twijfelden aan fijnstofnormen erkennen fouten
Kort nieuws - 15 februari 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe ruim honderd longartsen die een discussie aanzwengelden over de normen voor fijnstof en stikstofoxiden, hebben toegegeven zich te hebben verrekend.
De artsen stelden in januari in een open brief dat er geen wetenschappelijke basis is voor de Europese luchtkwaliteitsnormen. Door de overschrijding van die normen, kondigen steeds meer Duitse steden noodgedwongen dieselverboden af. De artsen stelden onder meer dat iemand die een pakje sigaretten per dag rookt, in een paar maanden tijd net zo veel fijnstof en stikstofoxiden opneemt als een 80-jarige in zijn leven met het inademen van de buitenlucht opneemt. Daar blijkt niks van te kloppen. Daarbij is een kortdurende hoge belasting, zoals bij roken, niet te vergelijken met een duurbelasting via de lucht, zeggen diverse experts.
Kinderlongartsen uit Duitsland, Zwitserland en Oostenrijk sprongen in reactie op de brief van hun collega's juist voor strenge normen in de bres. Ze wezen er onder meer op dat in de normen ook rekening moet worden gehouden met kwetsbare groepen, zoals kinderen en longpatiënten.
De minister van Verkeer, Andreas Scheuer, sloot zich direct aan bij de artsen die de normen te streng vinden. Hij zei blij te zijn met de discussie en schreef een brief aan EU-commissaris voor Verkeer Violeta Bulc. Daarin vraagt hij of de EU de normen nog eens kritisch wil toetsen. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer:

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie
In deze podcast bespreken we twee onderwerpen: het Duitse Israëlbeleid; en boulevardblad Bild, dat deze week 73 jaar bestaat.

Klöckner strijkt de regenboogvlag op de Rijksdag
De regenboogvlag wordt niet meer gehesen op de Rijksdag tijdens de Berlin Pride, en medewerkers lopen niet meer mee in de parade.

Rel om concerten pro-Palestijnse Macklemore
Rapper Macklemore treedt in juli op tijdens het Duitse festival Deichbrand. Maar hij ligt onder vuur om zijn pro-Palestijnse teksten.

Duitse politici lijden onder geweld en agressie
Beledigingen en geweld tegen Duitse politici nemen flink toe. Steeds vaker stoppen ze met hun werk.
Reacties
Geen reacties aanwezig