Duitslandweb logo Duitslandweb

Bondsdag accepteert wijziging abortuswet

Kort nieuws - 22 februari 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De verruiming van de abortuswet in Duitsland heeft donderdag de goedkeuring van het parlement gekregen. 

Duitse artsen mogen voortaan op hun website vermelden dat ze abortussen uitvoeren. Voor meer informatie moeten ze linken naar websites van neutrale organisaties. Aan dit compromis over de omstreden paragraaf 219a ging een lange strijd tussen CDU/CSU en SPD vooraf.

De SPD en veel artsen willen de paragraaf 219a uit het Duitse wetboek van strafrecht schrappen, de christendemocraten willen er aan vasthouden. De paragraaf bepaalt dat artsen die abortussen uitvoeren, daarover geen informatie mogen geven, bijvoorbeeld op hun website. Het idee achter dit 'promotieverbod' is dat het normalisering en commercialisering van abortus voorkomt. Artsen voelen zich er door gecriminaliseerd en zien hun rechtspositie in het geding. Verschillende artsen zijn de afgelopen jaren voor overtreding van de paragraaf beboet.

Volgens het compromis dat de Bondsdag gisteren heeft goedgekeurd mogen artsen en ziekenhuizen voortaan wel op hun websites aangeven dat ze abortussen uitvoeren, maar moeten voor verdere informatie doorverwijzen naar neutrale organisaties. Ook komt er een centrale lijst op internet beschikbaar met artsen en ziekenhuizen die zwangerschappen afbreken. Lees meer bij Tagesschau

Reacties

Comerius - 23 februari 2019 08:05

Abortus is moord.

Reageer
Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz

In deze podcast: wat ging er mis bij Merz' benoeming tot kanselier? Wat staat hem te wachten? En wie zijn de opvallendste ministers?


Lees meer

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier

Een blamage: CDU-leider Friedrich Merz had twee rondes nodig om in de Bondsdag tot kanselier te worden gekozen.


Lees meer

Veiligheidsdienst: AfD bewezen extreemrechts

Veiligheidsdienst: AfD bewezen extreemrechts

De Duitse veiligheidsdienst Verfassungsschutz bestempelt de AfD als bewezen extreemrechts.


Lees meer

Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet

Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet

De nieuwe regering kan waarschijnlijk flink investeren in defensie en infrastructuur.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger