
Rechter: veiligheidsdienst mag AfD geen 'Prüffall' noemen
Kort nieuws - 26 februari 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe binnenlandse veiligheidsdienst Verfassungsschutz mag de AfD geen 'Prüffall' noemen, een kwalificatie waarmee de dienst aangeeft dat ze onderzoekt of de partij moet worden gevolgd. Dat heeft een bestuursrechtbank in Keulen vanmiddag bepaald.
De Verfassungsschutz maakte in januari bekend dat ze onderzoekt (prüft) of ze de AfD als geheel in de gaten moet gaan houden (delen van de partij worden al door de veiligheidsdienst gevolgd). Het onderzoek moet duidelijk maken of de partij een bedreiging voor de democratie kan vormen. Zo'n partij is dan een Prüffall. De AfD ging daartegen in beroep.
De rechter heeft de AfD vandaag gelijk gegeven: de bekendmaking van de Verfassungsschutz is een ongeoorloofde inbreuk op de rechten van de partij, aldus een bestuursrechtbank in Keulen. Er is geen juridische basis voor zo'n publieke mededeling, vindt de rechter, terwijl er wel een negatief effect voor de AfD van uitgaat. Lees meer bij tagesschau.de en Spiegel Online
Lees meer over 'Politiek':
Duitse regering ruziet over verbod verbrandingsmotor
De Duitse FDP trok tot verbijstering van Brussel de steun in aan het EU-verbod op de productie van diesel- en benzineauto's. Wat is er aan de hand?

Duitse dienstplicht ondanks discussie geen optie
De Duitse minister van Defensie Pistorius noemt de afschaffing van de dienstplicht een fout. Toch is herinvoering geen optie.

10 jaar AfD: steeds verder naar rechts
De AfD is de afgelopen 10 jaar steeds rechts-radicaler, maar ook een stabiel onderdeel van het Duitse partijenlandschap geworden.

Het markante taalgebruik van Robert Habeck
Groenen-minister Habeck valt op in de Duitse politiek vanwege zijn communicatiestijl.
Reacties
Geen reacties aanwezig