
'Duitse ministers zijn het eens over intrekken paspoort IS-strijders'
Kort nieuws - 4 maart 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe bondsregering heeft volgens Duitse media overeenstemming bereikt over een wetswijziging die het mogelijk maakt om Duitsers die met een buitenlandse terreurgroep hebben meegevochten, het Duitse paspoort af te pakken.
Dat Duitsers met een dubbel paspoort hun Duitse nationaliteit kunnen verliezen als ze betrokken zijn geweest bij gevechtshandelingen van buitenlandse milities, hebben regeringspartijen SPD en CDU/CSU al in het regeerakkoord afgesproken.
Toch is de wet nog niet aangepast, volgens CDU/CSU omdat SPD-minister van Justitie Barley de invoering traineert. Volgens het onderzoeksteam van Süddeutsche Zeitung, WDR en NDR bevat het voorstel van minister van Binnenlandse Zaken Seehofer (CSU) echter allerlei aanvullende verscherpingen, waardoor justitie niet met het voorstel akkoord kan gaan. Zo zouden bijvoorbeeld kinderen onder vijf jaar hun Duitse nationaliteit kunnen verliezen als hun ouders die onrechtmatig hebben gekregen.
Volgens Tagesschau hebben de beide ministeries nu een compromis gevonden voor de wetswijziging. Juristen wijzen er volgens Tagesschau op dat de wetswijziging niet kan gelden voor de Duitse IS-strijders die zich op dit moment in Syrië of Irak bevinden. De wet kan niet met terugwerkende kracht ingaan, aldus de juristen. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Politiek':

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’
Merz' regering scoort slecht in de peilingen. Toch is politicoloog Korte optimistisch. “Er is geld. Daarmee kun je veel doen.”
.jpg)
CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software
Minister Dobrindt (CSU) onderzoekt of Duitsland gebruik kan maken van surveillancesoftware van het omstreden Amerikaanse bedrijf Palantir.

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd
Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken
Topmanager Wildberger moet ervoor zorgen dat Duitsland eindelijk ‘een digitaal soeverein land’ wordt.
Reacties
Geen reacties aanwezig