Duitslandweb
Politici even lekker ongenuanceerd op politieke aswoensdag
Kort nieuws - 7 maart 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe nieuwe CDU-voorzitter Annegret Kramp-Karrenbauer (AKK) heeft woensdag tijdens 'politieke aswoensdag' haar frustratie geventileerd over de volgens haar krampachtige omgang met veel thema's in Duitsland.
Voor haar veelbekritiseerde carnavalsgrap over toiletten voor interseksuelen bood ze geen excuses aan. Ze zei dat Duitsland het krampachtigste volk ter wereld is en op deze manier de carnavalstraditie kapot maakt. Vervolgens trok ze van leer tegen alle 'onzin' waarover tegenwoordig wordt gediscussieerd en profileerde zich als conservatiever dan haar voorganger Merkel. Dat viel in goede aarde bij het publiek. Ook de leiders van de andere partijen hielden politiek-jolige toespraken in carnavalsgebied.
Op de laatste dag van carnaval leveren de leiders van de politieke partijen in Duitsland gewoontegetrouw gepeperde speeches met venijnige knipogen naar de concurrentie. Lees meer bij NDR en bij Zeit Online
Lees meer over 'Politiek':
Merkels moeilijke beginjaren
In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.
Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor
Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.
Met Schröder was het zelden saai
Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.
Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af
De AfD in Saksen-Anhalt zou na de verkiezingen in september kunnen gaan regeren. Dat maakt veel mensen nerveus.

Reacties
Geen reacties aanwezig