Duitslandweb logo Duitslandweb

Merkel: Regering moet zich niet met bankenfusie bemoeien

Kort nieuws - 20 maart 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Kanselier Merkel wil niet dat de bondsregering zich bemoeit met een mogelijke fusie tussen de Deutsche Bank en de Commerzbank. Eerder toonde haar minister van Financiën Scholz zich een voorstander van de fusie. 

De beide banken kondigden zondag fusiegesprekken aan. Deutsche Bank is een private onderneming, Commerzbank is voor 15 procent in overheidshanden. Als de banken samengaan, ontstaat een van de grootste banken van Europa. Volgens Duitse media heeft Scholz op de fusiegesprekken aangestuurd. Vorig jaar sprak hij openlijk zijn sympathie uit voor een "nationale kampioen" in de bankensector.

Merkel benadrukt nu dat de mogelijke fusie een zaak is van de banken zelf en dat de bondsregering zich daar niet in moet mengen. De Wirtschaftsweisen, een belangrijk economisch adviesorgaan van de Duitse regering, zijn overigens kritisch over een fusie van de Commerzbank en de Deutsche Bank. Zij zien vooral risico's. Lees meer bij Spiegel Online

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz

In deze podcast: wat ging er mis bij Merz' benoeming tot kanselier? Wat staat hem te wachten? En wie zijn de opvallendste ministers?


Lees meer

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier

Een blamage: CDU-leider Friedrich Merz had twee rondes nodig om in de Bondsdag tot kanselier te worden gekozen.


Lees meer

Veiligheidsdienst: AfD bewezen extreemrechts

Veiligheidsdienst: AfD bewezen extreemrechts

De Duitse veiligheidsdienst Verfassungsschutz bestempelt de AfD als bewezen extreemrechts.


Lees meer

Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet

Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet

De nieuwe regering kan waarschijnlijk flink investeren in defensie en infrastructuur.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger