Duitslandweb logo Duitslandweb

Brandenburg stelt vaccinatie verplicht voor crèche-kinderen

Kort nieuws - 12 april 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Ouders in de Duitse deelstaat Brandenburg moeten hun kind laten inenten tegen mazelen als ze het naar een kinderdagverblijf of andere opvang willen brengen. Dat heeft het deelstaatparlement donderdag beslist. 

Kinderen moeten voor hun tweede levensjaar twee keer worden gevaccineerd tegen mazelen, adviseert de Duitse vaccinatiecommissie. In Brandenburg is dit bij slechts 73,5 procent van de kinderen gebeurd, meldt Spiegel Online op basis van het wetsvoorstel.

In Duitsland hebben dit jaar al 263 mensen mazelen gekregen, blijkt uit cijfers van het Robert-Koch Institut die tot 24 maart gaan. Brandenburg wil via de Bondsraad ook een initiatief-wetsvoorstel inbrengen om tot een landelijke verplichting tot mazelenvaccinatie te komen. Lees meer bij Spiegel Online

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Judith de Jong onderzocht hoe burgers met migratieachtergrond zich vertegenwoordigd voelen in de politiek.


Lees meer

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Vrezen voor je leven op de fiets in Hamburg. Paul Kerssemakers opent onze serie eindejaarscolumns.


Lees meer

100 jaar DAAD: kennis uitwisselen in moeilijke tijden

100 jaar DAAD: kennis uitwisselen in moeilijke tijden

Al 100 jaar stimuleert de DAAD internationale uitwisseling voor studenten en wetenschappers.


Lees meer

Podcast Achtung: Antifa-motie ook in Duitsland

Podcast Achtung: Antifa-motie ook in Duitsland

In onze nieuwe podcast praten we over de hetze tegen Antifa en over de Rusland-connectie van de AfD


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger