
SPD kijkt nerveus naar verkiezingen Bremen
Kort nieuws - 24 mei 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebIn de Duitse stadstaat Bremen zijn zondag niet alleen verkiezingen voor het Europees Parlement maar ook voor het bestuur van de stad. In Bremen is al ruim zeventig jaar de SPD de grootste partij, er was nog nooit een CDU-burgemeester. Dat kan na zondag veranderen.
Dit keer is de winst van de sociaaldemocratische SPD niet meer vanzelfsprekend, de CDU heeft zelfs een lichte voorsprong in de peilingen. SPD-burgemeester Carsten Sieling zou het weleens kunnen afleggen tegen nieuwkomer Carsten Meyer-Heder, die voor de christendemocraten aantreedt. Meyer-Heder komt uit het bedrijfsleven en is nieuw in de politiek.
Bremen staat er economisch slecht voor. De kleine deelstaat kent een hoge werkloosheid en de kwaliteit van het onderwijs is het slechtst van alle deelstaten. Het SPD-stadsbestuur heeft de schulden laten oplopen tot meer dan 20 miljard euro, volgens Spiegel zijn de schulden per hoofd van de bevolking nergens in Duitsland zo hoog als in Bremen en Bremerhaven.
De landelijke SPD kijkt met nerveuze spanning naar de verkiezingsuitslag. Het verliezen van SPD-bolwerk Bremen zou wederom bevestigen dat de partij haar kiezers niet meer overtuigt. Lees meer bij Tagesschau of test uw kennis over Bremen met de quiz op Spiegel Online
Lees meer over 'Politiek':

Merz levert, maar niet voor iedereen
Merz' begrotingsplannen zijn 'de eerste regendruppel op droge grond' voor de Duitse economie, schrijft columnist en econoom Brzeski.

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie
In deze podcast bespreken we twee onderwerpen: het Duitse Israëlbeleid en boulevardblad Bild.

Duitse politici lijden onder geweld en agressie
Beledigingen en geweld tegen Duitse politici nemen flink toe. Steeds vaker stoppen ze met hun werk.

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles
Duitsland heeft strengere grenscontroles ingevoerd. Die leveren praktische en juridische problemen op.
Reacties
Geen reacties aanwezig