Duitslandweb
SPD-minister Schulze gaat met klimaatwet in het offensief
Kort nieuws - 28 mei 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebEen dag na de Europese verkiezingen heeft minister Svenja Schulze (SPD) haar klimaatwet ingediend, zonder die met Merkels kanselarij te hebben afgestemd.
"Als minister voor klimaatbescherming kan ik niet langer rekening houden met de gevoeligheden van de CDU/CSU", aldus Schulze. Ze zegt sinds februari op een reactie van Merkels kanselarij op haar wetsvoorstel te wachten. Die komt normaal gesproken pas als er in grote lijnen consensus over is. Hoewel die consensus nog ontbreekt, heeft Schulze het voorstel nu toch ter afstemming naar de andere ministeries gestuurd.
Op haar wetsvoorstel is veel kritiek van de CDU/CSU-ministers. Vooral de door haar voorgestelde CO2-belasting is omstreden. Ook wil ze de toegstane uitstoot voor het verkeer, de industrie en de landbouw wettelijk vastleggen, zodat Duitsland zijn klimaatdoelen voor 2030 kan halen. Die uitstoot-regels moeten de betreffende ministeries zelf bepalen, vindt ze. Ook daarop is veel kritiek van de CDU/CSU.
Bij de Europese verkiezingen gaven kiezers aan klimaatbescherming een van de belangrijkste thema's te vinden. Milieu- en klimaatpartij Die Grünen boekte een grote winst. Zowel de CDU als de SPD hebben als reactie daarop gezegd dat ze meer aandacht aan klimaatbeleid willen besteden. Lees meer bij Spiegel Online
Lees meer over 'Politiek':
Gesomber in Duitsland anno nu
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' schrijft NOS-correspondent Chiem Balduk over de huidige malaise.
Merkels moeilijke beginjaren
In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.
Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor
Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.
Met Schröder was het zelden saai
Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.

Reacties
Geen reacties aanwezig