Duitslandweb logo Duitslandweb

Bondsdag scherpt uitzetbeleid aan

Kort nieuws - 7 juni 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De Bondsdag heeft vrijdag in meerderheid ingestemd met een pakket aan wetswijzigingen dat moet zorgen dat uitgeprocedeerde asielzoekers vaker worden uitgezet en dat arbeidsmigranten makkelijker naar Duitsland kunnen komen.

Het Migrationspaket omvat de maatregelen van minister van Binnenlandse Zaken Seehofer die moeten zorgen dat het aantal uitzettingen stijgt: het zogenoemde Geordnete-Rückkehr-Gesetz. Uitgeprocedeerde asielzoekers mogen volgens de nieuwe regels sneller worden vastgezet. Omdat er onvoldoende capaciteit is in speciale vreemdelingendetentiecentra, mogen asielzoekers ook in gewone gevangenissen worden opgesloten, in aparte gedeelten, gescheiden van andere gevangenen. Ook worden mensen niet meer vooraf geïnformeerd over de datum van hun uitzetting.

Een ander belangrijk onderdeel van het Migrationspaket is een versoepeling van de regels voor arbeidsimmigranten. Het moet makkelijker worden voor migranten van buiten de EU om voor werk naar Duitsland te komen, mits ze de taal voldoende beheersen. Werkgevers hoeven niet langer aan te tonen dat voor werk geen Duitse werknemer te vinden is. Migranten met een vakopleiding en kennis van de Duitse taal mogen zes maanden in Duitsland naar werk zoeken.

Ophef ontstond vrijdag over uitspraken van minister Seehofer. Die zei met betrekking tot het Migrationspaket dat hij heeft geleerd dat je een wet zo gecompliceerd mogelijk moet maken om hem door het parlement te krijgen. Hij zei dit met betrekking tot de versoepeling van de regels voor het uitwisselen van gegevens over immigranten. Lees meer bij Tagesschau

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Merkels moeilijke beginjaren

Merkels moeilijke beginjaren

In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.


Lees meer

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.


Lees meer

Met Schröder was het zelden saai

Met Schröder was het zelden saai

Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.


Lees meer

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

De AfD in Saksen-Anhalt zou na de verkiezingen in september kunnen gaan regeren. Dat maakt veel mensen nerveus.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger