Duitslandweb logo Duitslandweb

Coalitie eens over nieuwe immigratiewet

Kort nieuws - 2 oktober 2018 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De coalitiepartijen CSU/CSU en SPD willen vandaag al hun nieuwe immigratiewet definitief maken. Vannacht werden ze het eens over de onderdelen van het Fachkräfteeinwanderungsgesetz. Tot nu toe had Duitsland nog geen immigratiewet.

De nieuwe immigratiewet moet er, naar Canadees voorbeeld, voor zorgen dat Duitsland aantrekkelijker wordt voor gekwalificeerde vakkrachten van buiten de EU. Uitgangspunt vormen de kwalificaties van migranten en de behoefte van de arbeidsmarkt.

Een van de strijdpunten tussen de coalitiepartijen was de suggestie van de SPD om afgewezen asielzoekers die een baan en taalkennis hebben, alsnog de kans te geven om een vergunning als arbeidsmigrant aan te vragen (de zogenoemde Spurwechsel). In hun vannacht bereikte compromis zeggen de partijen dat asiel en arbeidsmigratie in principe gescheiden moeten blijven. Tegelijkertijd willen ze "duidelijke criteria" opstellen voor "een betrouwbare status" voor gedulde asielzoekers die in hun eigen levensonderhoud kunnen voorzien en goed geïntegreerd zijn. Lees meer bij Süddeutsche.de

  

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Merkels moeilijke beginjaren

Merkels moeilijke beginjaren

In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.


Lees meer

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.


Lees meer

Met Schröder was het zelden saai

Met Schröder was het zelden saai

Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.


Lees meer

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

De AfD in Saksen-Anhalt zou na de verkiezingen in september kunnen gaan regeren. Dat maakt veel mensen nerveus.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger