Duitslandweb logo Duitslandweb

Minder illegale inreizenden aan Duitse grenzen

Kort nieuws - 7 december 2023 - Auteur: Redactie Duitslandweb

In de maand november zijn aan de Duitse grenzen veel minder illegale grensoverschrijdingen geregistreerd, blijkt uit cijfers van de Duitse regering. Duitsland heeft midden oktober controles ingevoerd aan de grens met Polen, Tsjechië en Zwitserland. Ook via de grens met Oostenrijk, waar al sinds 2015 extra wordt gecontroleerd, kwamen minder mensen zonder de juiste papieren het land binnen.

In oktober registreerde de Duitse politie 18.384 illegale grensoverschrijdingen en tussen 1 en 23 november 4.353 illegale grensoverschrijdingen. 2299 mensen werden teruggestuurd. Een deel van de mensen kan asiel aanvragen en heeft recht op opvang.

Volgens de Duitse politievakbond GdP zijn de controles niet de belangrijkste oorzaak van de afname. Wel is er sprake van een 'domino-effect', aldus een woordvoerder. Andere landen hebben in reactie op de Duitse controles hun eigen controles ook verscherpt. Ook is er volgens de woordvoerder een strijd gaande tussen rivaliserende mensensmokkelbendes, waardoor minder mensen gesmokkeld werden. Lees meer bij Tagesschau

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer:

Merz levert, maar niet voor iedereen

Merz levert, maar niet voor iedereen

Merz' begrotingsplannen zijn 'de eerste regendruppel op droge grond' voor de Duitse economie, schrijft columnist en econoom Brzeski.


Lees meer

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie

In deze podcast bespreken we twee onderwerpen: het Duitse Israëlbeleid en boulevardblad Bild.


Lees meer

Duitse politici lijden onder geweld en agressie

Duitse politici lijden onder geweld en agressie

Beledigingen en geweld tegen Duitse politici nemen flink toe. Steeds vaker stoppen ze met hun werk.


Lees meer

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles

Duitsland heeft strengere grenscontroles ingevoerd. Die leveren praktische en juridische problemen op.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger