
Neonazi wordt dorpsbestuurder in Hessen met steun SPD en CDU
Kort nieuws - 9 september 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebHet bericht dat de wijkraad van het buurtschap Waldsiedlung in Altenstadt (Hessen) een NPD'er als voorzitter van het dorpsbestuur heeft gekozen, heeft dit weekeinde voor veel verontwaardiging gezorgd.
Stefan Jagsch (33) is al voorzitter van de vierkoppige NPD-fractie in de gemeenteraad van Altenstadt. Maar dat hij nu door vertegenwoordigers van CDU, SPD en FDP ook tot dorpsvoorzitter in Waldsiedlung is gekozen, noemen prominente politici van die partijen onbestaanbaar en onacceptabel. CDU-secretaris-generaal Paul Ziemiak zei dat de keuze gecorrigeerd moet worden. SPD'er Lars Klingbeil noemde de benoeming onverantwoordelijk, 'Pflichts- und Geschichtsvergessen' (alsof ze de geschiedenis en de plicht die daaruit voortkomt, zijn vergeten). De extreemrechtse NPD is de partij van de neonazi's.
Als verklaring geven de lokale politici aan dat er geen alternatieve kandidaat was. De positie was al twee maanden vacant toen Jagsch zich opwierp. "Omdat we niemand anders hebben- vooral geen jonger iemand, die met computers om kan gaan en mails kan versturen", citeert Spiegel Online een CDU'er uit de raad. Volgens dorpsbewoners is Jagsch een aardige man, die iedereen groet. Op zijn Facebookpagina draagt hij zijn extreemrechtse en neonazistische denkbeelden uit. Lees meer bij Spiegel Online
Lees meer over 'Politiek':

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz
In deze podcast: wat ging er mis bij Merz' benoeming tot kanselier? Wat staat hem te wachten? En wie zijn de opvallendste ministers?

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier
Een blamage: CDU-leider Friedrich Merz had twee rondes nodig om in de Bondsdag tot kanselier te worden gekozen.

Veiligheidsdienst: AfD bewezen extreemrechts
De Duitse veiligheidsdienst Verfassungsschutz bestempelt de AfD als bewezen extreemrechts.
Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet
De nieuwe regering kan waarschijnlijk flink investeren in defensie en infrastructuur.
Reacties
Geen reacties aanwezig