Duitslandweb logo Duitslandweb

Steinmeier wil meer erkenning voor ervaringen Oost-Duitsers

Kort nieuws - 17 september 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb

President Steinmeier wil meer begrip voor de ervaringen van Oost-Duitsers van de afgelopen 30 jaar, sinds de val van de Muur. Dat zei hij maandag tijdens een debat in Berlijn over Oost- en West-Duitsland.

Steinmeier sprak zijn begrip uit voor de breuk in de levens van veel Oost-Duitsers na de eenwording. "Veel Oost-Duitsers voelen zich tot op de dag van vandaag niet gehoord, laat staan begrepen." Hun verleden en belevenissen zijn geen vanzelfsprekend bestanddeel van ons gemeenschappelijke 'wij' geworden, aldus de president. Hij noemde het de hoogste tijd om dat te veranderen.  

Sinds de Duitse eenwording, op 3 oktober 1990, gelden de West-Duitse politieke, economische, juridische en sociale systemen ook voor Oost-Duitsland. Veel Oost-Duitsers vinden dat ze die ‘opgelegd’ kregen en voelen zich tweederangs burgers. Ze hebben het gevoel dat ze niet volwaardig meetellen in de samenleving, zei Ostbeauftragte Christian Hirte daar vorig jaar over toen hij het jaarlijkse rapport over de stand van de Duitse eenwording presenteerde. Hij adviseert de Duitse regering over Oost-Duitsland.

Steinmeier sprak maandag in Berlijn van "nieuwe, diepe scheuren" tussen Oost en West, die ook zichtbaar zijn bij verkiezingsuitslagen. Hij toonde begrip voor de ontevredenheid in regio's waar veel werkloosheid heerst, maar die ontevredenheid is geen vrijbrief voor het verspreiden van haat en hetze, voegde hij eraan toe: wie zich met neonazi's inlaat, overschrijdt een grens. Lees meer bij tagesspiegel.de

Lees de hele toespraak van president Steinmeier

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer:

Aantal Duitse kerkgangers blijft dalen

Aantal Duitse kerkgangers blijft dalen

Katholieken vormen de grootste religieuze gemeenschap in Duitsland. Maar steeds meer mensen verlaten de kerk.


Lees meer

Dansen voor Duitsers taboe op Goede Vrijdag

Dansen voor Duitsers taboe op Goede Vrijdag

Met Pasen is ingetogenheid wettelijk afgedwongen in Duitsland.


Lees meer

Juridische kennis als wapen tegen rechtspopulisten

Juridische kennis als wapen tegen rechtspopulisten

Burgermoed #4: Jurist Maximilian Steinbeis maakt de Duitse samenleving alert op de zwakke plekken in de rechtsstaat.


Lees meer

Ambtenarenstatus

Ambtenarenstatus

Duitse ambtenaren hebben privileges, maar die hebben een prijs. Column van Maarten Westerveen, Nederlander in Keulen


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger