Duitslandweb logo Duitslandweb

Duitsers drinken steeds minder uit statiegeldflessen

Kort nieuws - 18 september 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Hoewel Duitsland en de EU de hoeveelheid plastic afval willen beperken, neemt het aandeel herbruikbare statiegeldflessen in Duitsland af.

In 2017 werd nog maar 42 procent van de dranken in herbruikbare flessen gevuld. In 2010 was dat nog 48 procent. En dat terwijl de regering streeft naar 70 procent in 2022. Een positieve uitzondering zijn de bierflesjes: meer dan 80 procent is opnieuw te gebruiken. In Duitsland zit overigens ook statiegeld op wegwerpflesjes en blik. Deze verpakkingen worden gerecycled. Hervullen is milieuvriendelijker dan recyclen. Lees meer bij Tagesschau

Lees ook op Duitslandweb: Flesjes en blikjes belanden in Duitsland niet in de berm

Tags: statiegeld

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar

Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar

Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.


Lees meer

Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot

Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot

Menig Duitse student heeft koffieketen LAP in de ban gedaan. Het bedrijf zou met durfkapitaal de concurrentie wegdrukken.


Lees meer

Duitsland in 2026

Duitsland in 2026

Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.


Lees meer

Doodgaan in Duitsland

Doodgaan in Duitsland

Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger