Duitslandweb logo Duitslandweb

BTW op Duitse treinkaartjes flink omlaag

Kort nieuws - 16 oktober 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De Duitse regering maakt haast met een aantal maatregelen uit het klimaatplan, waarmee Duitsland aan de klimaatdoelstellingen wil voldoen. De btw op treinkaartjes gaat binnenkort van 19 naar 7 procent, als het parlement daarmee instemt.

Om het verlies aan inkomsten voor de staatskas te compenseren, gaat de belasting op vliegtickets omhoog. Op vluchten binnen Europa wordt de heffing met 5,65 euro verhoogd naar 13,03 euro. De verhoging moet op 1 april 2020 van kracht worden. Verder mogen belastingbetalers meer geld van de belasting aftrekken voor hun woon-werk-reiskosten en krijgen huiseigenaren subsidie als ze hun woning beter isoleren. De regering wil dat de maatregelen nog voor de jaarwisseling door het parlement zijn goedgekeurd en maakt gebruik van een spoedprocedure om dat voor elkaar te krijgen. Lees meer bij Tagesschau 

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Met Schröder was het zelden saai

Met Schröder was het zelden saai

Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.


Lees meer

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

De AfD in Saksen-Anhalt zou na de verkiezingen in september kunnen gaan regeren. Dat maakt veel mensen nerveus.


Lees meer

'Lobbyminister' Reiche oogst vooral kritiek

'Lobbyminister' Reiche oogst vooral kritiek

Minister van Economie en Energie Reiche moet een energiecrisis managen en voor een 'Wirtschaftswende' zorgen.


Lees meer

Rijnland-Palts: CDU grootste partij, flinke winst AfD

Rijnland-Palts: CDU grootste partij, flinke winst AfD

De uitslag in Rijnland-Palts kan ook consequenties hebben voor de bondsregering in Berlijn.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger