Duitslandweb
Duitse minister Scholz trots op begrotingsevenwicht
Kort nieuws - 26 november 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Duitse minister van Financiën Scholz licht dinsdag zijn begroting voor 2020 toe in de Bondsdag. De begroting is voor de zevende keer op rij in evenwicht.
Uit binnen- en buitenland komt al langer kritiek op dit beleid van de 'Schwarze Null'. Duitsland zou volgens deze critici meer moeten investeren. Volgens Scholz heeft hij juist veel extra geld vrijgemaakt voor klimaatmaatregelen en sociaal beleid. Hij heeft daarvoor wel een deel van de reserveringen voor de opvang en integratie van vluchtelingen ingezet.
Scholz wil graag partijleider worden van de SPD, samen met Klara Geywitz. Alle SPD-leden kunnen nog tot vrijdag stemmen op hun favoriete duo. Naast Scholz en Geywitz zijn Saskia Esken en Norbert-Walter Borjans nog 'in de race'. De overige kandidaten zijn in de eerste ronde afgevallen. Scholz kan zich deze week als minister van Financiën nog goed profileren. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Politiek':
Boeken: Duitsland onder de loep
Zeven nieuwe boeken van Nederlandse en Vlaamse auteurs nemen Duitsland vanuit verschillende invalshoeken onder de loep.
Alice in Wonderland
Journalist Rob Savelberg confronteerde AfD-leider Alice Weidel met haar bizarre uitspraken over Hitler.
Kan Merz, het Stehaufmännchen, ook vooruit?
Het vertrek van fractievoorzitter Spahn biedt Merz de kans op een reset, aldus econoom Brzeski. Maar doet hij er ook iets mee?
Gesomber in Duitsland anno nu
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' schrijft NOS-correspondent Chiem Balduk over de huidige malaise.

Reacties
Geen reacties aanwezig