Duitslandweb logo Duitslandweb

Duitse minister Scholz trots op begrotingsevenwicht

Kort nieuws - 26 november 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De Duitse minister van Financiën Scholz licht dinsdag zijn begroting voor 2020 toe in de Bondsdag. De begroting is voor de zevende keer op rij in evenwicht. 

Uit binnen- en buitenland komt al langer kritiek op dit beleid van de 'Schwarze Null'. Duitsland zou volgens deze critici meer moeten investeren. Volgens Scholz heeft hij juist veel extra geld vrijgemaakt voor klimaatmaatregelen en sociaal beleid. Hij heeft daarvoor wel een deel van de reserveringen voor de opvang en integratie van vluchtelingen ingezet.

Scholz wil graag partijleider worden van de SPD, samen met Klara Geywitz. Alle SPD-leden kunnen nog tot vrijdag stemmen op hun favoriete duo. Naast Scholz en Geywitz zijn Saskia Esken en Norbert-Walter Borjans nog 'in de race'. De overige kandidaten zijn in de eerste ronde afgevallen. Scholz kan zich deze week als minister van Financiën nog goed profileren. Lees meer bij Tagesschau

Tags: begroting

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Merz levert, maar niet voor iedereen

Merz levert, maar niet voor iedereen

Merz' begrotingsplannen zijn 'de eerste regendruppel op droge grond' voor de Duitse economie, schrijft columnist en econoom Brzeski.


Lees meer

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie

In deze podcast bespreken we twee onderwerpen: het Duitse Israëlbeleid en boulevardblad Bild.


Lees meer

Duitse politici lijden onder geweld en agressie

Duitse politici lijden onder geweld en agressie

Beledigingen en geweld tegen Duitse politici nemen flink toe. Steeds vaker stoppen ze met hun werk.


Lees meer

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles

Duitsland heeft strengere grenscontroles ingevoerd. Die leveren praktische en juridische problemen op.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger