Duitslandweb logo Duitslandweb

Aantal antisemitische misdrijven in Duitsland toegenomen

Kort nieuws - 11 mei 2020 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Het aantal antisemitische misdrijven in Duitsland is vorig jaar gestegen. Dat blijkt uit informatie van het ministerie van Binnenlandse Zaken die de krant Welt am Sonntag in handen kreeg.

In 2019 zijn ongeveer 2000 antisemitische misdrijven tegen Joden en Joodse instellingen gepleegd. Dat zijn er meer dan in 2018, toen waren het er 1799. Een van de aanslagen vorig jaar was die op de synagoge in Halle op 9 oktober 2019, tijdens de Joodse feestdag Jom Kippoer, Grote Verzoendag.

De cijfers komen uit het jaarverslag 2019 over politiek gemotiveerde misdrijven in Duitsland, die het ministerie dinsdag zal presenteren. Daarin staat dat het totaal aantal politiek gemotiveerde misdrijven na twee jaar van afname in 2019 weer is toegenomen, naar 41.000. Het plegen van strafbare feiten nam in zowel rechtse als linkse kringen toe, net als haatzaaierij op internet. Geweld tegen vluchtelingen- en asielzoekerscentra bleef op een relatief laag niveau. In sommige deelstaten was het aantal politiek gemotiveerde delicten fors hoger, zoals in Thüringen en Brandenburg. Lees meer bij Tagesschau

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Doodgaan in Duitsland

Doodgaan in Duitsland

Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.


Lees meer

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.


Lees meer

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Judith de Jong onderzocht hoe burgers met migratieachtergrond zich vertegenwoordigd voelen in de politiek.


Lees meer

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Vrezen voor je leven op de fiets in Hamburg. Paul Kerssemakers opent onze serie eindejaarscolumns.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger