Duitslandweb
Duitse politie doet groot aantal invallen bij slachterijen
Kort nieuws - 23 september 2020 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe politie heeft op meerdere plekken in Duitsland bedrijfs- en woonruimtes in de vleesindustrie doorzocht. Meerdere slachterijen worden ervan verdacht illegale arbeiders naar Duitsland te hebben gehaald.
De Bundespolizei heeft meer dan veertig woningen en bedrijfsruimtes in vijf verschillende deelstaten doorzocht. Het onderzoek van de politie richt zich op tien hoofdbeschuldigden. Zij worden er van verdacht Oost-Europese arbeiders met vervalste papieren naar Duitsland te hebben gehaald. Voor de arbeiders zelf dreigt uitzetting.
Door meerdere grote corona-uitbraken in slachterijen staan de arbeidsomstandigheden en woonomstandigheden van werknemers in de vleesindustrie extra onder de aandacht. Zo heeft een uitbraak bij vleesfabriek Tönnies begin juni tot meer dan 2000 besmettingen geleid. De Duitse regering werkt aan een wetsvoorstel voor strengere regels voor de vleesindustrie. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Maatschappij':
Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen
Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.
Duitsers leren democratie ook in het museum
Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.
Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid
Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.
Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar
Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.

Reacties
Geen reacties aanwezig