Duitslandweb
Extra beveiliging bij Bondsdag
Kort nieuws - 11 januari 2021 - Auteur: Redactie DuitslandwebNa de bestorming van het parlementsgebouw in Washington vorige week, heeft de politie van Berlijn de beveiliging van het Rijksdaggebouw, waar het Duitse parlement vergadert, versterkt. Dat heeft Bondsdagvoorzitter Schäuble volgens Bild am Sonntag laten weten aan de parlementariërs.
Schäuble heeft aan het ministerie van Buitenlandse Zaken een analyse van de bestorming van het Capitool gevraagd, en wil met de regering en de deelstaat Berlijn bepalen welke lessen daaruit kunnen worden getrokken voor het Rijksdaggebouw.
Eind augustus zijn demonstranten tegen de corona-maatregelen door versperringen bij de Rijksdag gebroken. Ze bestormden de trappen van het gebouw en zwaaiden met vlaggen van de rechts-extremistische Rijksburger-beweging. De demonstranten wisten niet binnen te dringen in het gebouw.
Minister Maas van Buitenlandse Zaken heeft de Verenigde Staten aangeboden samen te werken in het beschermen en versterken van de democratie in de VS en Europa. Hij sprak van een Marshall-plan voor de democratie. Lees meer bij Tagesspiegel en bij Süddeutsche Zeitung
Lees meer over 'Politiek':
Groenen winnen in Baden-Württemberg
De uitslag in de deelstaat wordt ook gezien als een graadmeter voor de populariteit van de regering van kanselier Merz.
Rechter: Dienst mag AfD niet extreemrechts noemen
De rechtbank acht niet bewezen dat de AfD in zijn geheel rechtsextreem is. Wat betekent die uitspraak?
Bevlogen politicus Rita Süssmuth overleden
Süssmuth zette zich onvermoeibaar in voor vrouwenrechten. Ze heeft ook veel betekend voor de Nederlandse-Duitse relaties.
Duitsland in 2026
Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.

Reacties
Geen reacties aanwezig